Bazy typu B2C – a więc, bazy typowo konsumenckie „na już” albo na „wyjątkowe zamówienie”

26 kwietnia, 2022
Dosłownie każdy, kto zakłada przedsiębiorstwo wie, jak ważne bywa uzyskanie klientów – od tego tak naprawdę z każdym razem jest zależne cała przyszłość posiadanej przedsiębiorstwo.

podczas szkolenia

Autor: Sebastiaan ter Burg
Źródło: http://www.flickr.com
Aby ich pozyskać mamy możliwość wykorzystać wiele „chwytów”, takiego typu jak kampanie telemarketingowe, kampanie nazywane „e-mail marketingowymi”, czy też kampanie rodzaju SMS, MMS i IVR. Wbrew pozorom wcale nie musimy się jednak bardzo nad nimi rozdrabniać, gdyż by „wprawić je w jakiś ruch”, wystarczy jedna rzecz, a więc baza rodzaju B2C. Co to dokładnie jest no i w jaki sposób tak naprawdę może nam dopomóc?
Wielu nie ma w ogóle pojęcia, iż wchodząc do sieci oraz korzystając z niej, nasze informacje są zbierane w bazy. Co oczywiste słychać na temat tego w telewizji, czy też radiu – możemy też spotkać na ten temat artykuły, przyglądając sieć. Jednakże zazwyczaj nasza własna wiedza na ten konkretny temat ogranicza się tylko do tego, iż kiedy podajemy w jakimś miejscu informacje, to informacje miejsce je trzyma – prawda jednak bywa troszkę inna. Kiedy zgadzamy się by móc wykorzystać nasze dane osobowe dla przykładu, kiedy zakładamy konta w sklepie internetowym, musimy zaznaczyć pewne zgody – jedne są w pełni obowiązkowe, inne zaś nie, lecz te pierwsze od razu pokazują, jak bardzo wielu z nas nie czyta ze zrozumieniem. W rzeczywistości wyrażając zgodę na wspomniane wykorzystanie danych, związujemy się umową z daną firmą i jej partnerami – innymi słowy posyłamy informacje dalej.

Zaabsorbowała Cię opisywana w tym wpisie tematyka? W takim wypadku kliknij tu i poznaj jeszcze więcej treści na ten temat (https://karpackiepokoje.pl/pokoje-krosno/).

W ten sposób wytwarza się tak nazywane bazy konsumenckie, czyli napomknięte B2C.

Takie bazy są mocno ukierunkowane – możemy zakupić jakąś na konkretny temat od innych albo i też zlecić utworzenie takiej firmie, która to się w tym specjalizuje – dzięki temu pozyskamy informacje ludzi, których interesuje konkretny rodzaj produktu czy usługi.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.