Usługi finansowe – czym one są i co tak naprawdę mamy możliwość do nich po zaliczać?

29 marca, 2023
Przede wszystkim zanim rozpoczniemy nasz nowy artykuł, musimy wyjaśnić, czym jest usługa finansowa – a jest to najzwyczajniej usługa świadczona przez podmiot, który działa typowo w samym sektorze finansowym (czyli przez tak zwanego „pośrednika finansowego”), który to wiąże się z inwestowaniem, albo pozyskiwaniem środków pieniężnych, a także zapewnieniem ich odpowiedniego przepływu między uczestnikami konkretnego rynku.

biznes

Autor: greensefa
Źródło: http://www.flickr.com
finansowy

Autor: The Liverpool School of English
Źródło: http://www.flickr.com
I tu powstaje zasadnicze pytanie: Jakie podmioty istnieje możliwość po zaliczać do tego konkretnego rodzaju usług?
Jak się okazuje, nasze polskie prawo pewnego rodzaju usługi finansowe ma wymienione w Ustawach o ochronie niektórych praw typu konsumenckiego, a także w odpowiedzialności za szkody, które to są wyrządzone poprzez jakiś niebezpieczny produkt. Wynajdziemy w nim pewnego rodzaju finansowy misz-masz, jednakże połączony ze sobą najbardziej ważnymi kwestiami. Istnieją tam bez żadnych wątpliwości: Pierwsze – czynności bankowe; drugie – umowy tak nazywanego „kredytu konsumenckiego”; Trzecie – czynności związane z ubezpieczeniem; a także Czwarty umowy uczestnictwa w środku takiego typu rzeczach jak choćby: fundusze inwestycyjne „otwarte”, tak zwane „specjalistyczne” fundusze inwestycyjne znowu typu „otwartego”, czy też fundusze inwestycyjnym zwane „zamkniętymi”, a także następne „specjalistyczne” fundusze rodzaju inwestycyjnego, tym razem „zamknie”, oraz fundusze typu inwestycyjnego przezywane po prostu „mieszanymi”.

Jak to więc widać, do usług finansowych nie zalicza się żadnych umów związanych wraz z członkostwem w typowo otwartym funduszu emerytalnym, czy umów, które to składają się na tak przezywane „pracownicze” programy rodzaju emerytalnego.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.