Jak zafundować najbardziej potrzebującym wsparcie finansowe podczas rozliczania się ze swojego podatku?

15 czerwca, 2021
Nie ma się co oszukiwać ogromna część Polaków bardzo nie lubi składania corocznych deklaracji podatkowych. Wiele osób zostawia to na sam koniec, powodując że kolejki w urzędach skarbowych stają się wyjątkowo długie. Ten powtarzający się każdego roku, nieprzyjemny obywatelski obowiązek ma jednak swoje dobre strony.

zaproszenie ślubne

Autor: Parekh Cards
Źródło: http://www.flickr.com
Warto pamiętać, że rozliczając podatek mamy możliwość odpisać 1% na dowolną fundację bądź też organizację pożytku publicznego.
Faktem jest, że przekazując ten jeden procent podatku nie ubywa nam ani grosza, ponieważ fundusze te i tak zostałyby wysłane do budżetu. Zamiast oddawać całość do urzędu mamy możliwość zrobić naprawdę wspaniały uczynek dla kogoś, kto tej pomocy oczekuje. Gdy nie wiemy wciąż gdzie chcemy przekazać określoną kwotę, można bez problemu skorzystać z wyszukiwarki organizacji która jest dostępna na na oficjalnych, rządowych stronach internetowych.

Niedawno pojawiała się nowa, bardzo interesująca oferta – żeby ją zobaczyć, kliknij tu i spójrz na stronę a z pewnością się nie zawiedziesz.

W trakcie uzupełniania dokumentu PIT 37 zobacz pit 37 powinniśmy odszukać sekcję, która dotyczy w istocie przekazania takiej darowizny organizacjom. Mamy do wypełnienia dwa pola, jednym z nich jest KRS i tutaj możemy wpisać odpowiedni numer organizacji, jaką chcemy wspomóc – na przykład 0000270809 – znacznie więcej znajdziesz na www. W kolejnej rubryce musimy wpisać kwotę, jaka nie powinna przekroczyć opisany wyżej 1%. Ten czas jest bardzo istotny dla całego procesu przekazu środków, ponieważ nie możemy popełnić żadnej pomyłki. Nieprawidłowo zapisany numer KRS jest w stanie doprowadzić do tego, iż wskazana przez nas organizacja nie otrzyma pomocy w postaci naszego podatku. Co interesujące, na tym etapie możemy zdecydować, czy chcemy żeby informacje o nas były wysłane fundacji, której przekazujemy swój podatek. instytucja ta otrzyma na przykład nasze personalia tj. dane służące identyfikacji a więc imię, nazwisko i adres, wysokość wsparcia jakiego udzieliliśmy.

Istnieje co prawda jeszcze okazja na poprawkę, ponieważ mamy możliwość wykonać korektę do 2 czerwca 2017 roku. Wtedy będziemy mogli spróbować wpisać nowe, poprawne informacje do przekazania 1% z własnego podatku. Całość tej sytuacji powoduje, że w niewiele ponad kilka momentów, bez wychodzenia z domu mamy możliwość w realny sposób pomóc konkretnym osobom. Trzeba przyznać, że sposobność rozliczenia tej niewielkiej kwoty to chyba najbardziej przyjemna sprawa jeśli mowa o składaniu formularza PIT.

Kiedy będzie coraz bliżej do czasu rozliczeń, spostrzeżemy w telewizji, radiu, gazetach bądź też bilbordach wysyp reklam z prośbą o wsparcie danej fundacji. Dokonujmy tego ważnego wyboru w sposób mądry i przemyślany zarazem, w zgodzie z własnym sumieniem. Najważniejsze jest jednak fakt, iż istnieje wspaniała opcja pomocy i że korzysta z niej coraz więcej mieszkańców naszego kraju, dzieląc się swoimi pieniędzmi i szerząc pomoc jak i dobro.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.