Jakie są typy wózków jezdniowych i do jakich zadań są one stosowane? Co powinniśmy wiedzieć na ten temat?

17 lutego, 2020
Wózki widłowe jezdniowe to bardzo różnorodna dziedzina maszyn wykorzystywanych w transporcie wewnątrzzakładowym. Tego rodzaju wózkiem nazywamy pojazd kołowy o ruchu przerywanym oraz o ograniczonym zasięgu, który jest przystosowany do podnoszenia, pchania, ciągnięcia czy uniesienia. Tego typu wózkiem bez problemu możemy układać w stosy różne rodzaje ładunków. Wózki jezdniowe sterowane są przez operatora jaki idzie obok wózka, albo jadącego bezpośrednio na nim.

Są bardzo różnorodne modele wózków, dzięki jakim praca może być bardzo skuteczna.

Czy to zagadnienie niesamowicie Cię zajmuje? Jeżeli tak, to wejdź tutaj i poznaj naszą firmę – poznasz w tym miejscu nieziemsko niezwykłe informacje.

Bardzo znane są rodzaje unoszące z podestem dla operatora. To rodzaje wózków, na jakie ładunki ładowane są ręcznie albo przy pomocy urządzeń mechanicznych, jakie nie mają związku z samym wózkiem. Służą jedynie do poziomego (sprawdź nowe oferty na relokacja linii produkcyjnych kador sp. z o. o.) ładunków na dalsze odległości w transporcie wewnątrzzakładowym.

magazyn

Źródło: http://sxc.hu/

Cechą dość znaczącą takich wózków jest nośność i siła uciągu. Części do wózków widłowych tego rodzaju bardzo łatwo dostać, bo jest to jeden z najbardziej popularnych modeli, dość często wykorzystywany do wielu prac. Wózki ciągnikowe i pchające to wózki jakie są przeznaczone do ciągnięcia albo pchania innych wózków jakie nie są napędzane, przykładowo wózki bagażowe. Charakteryzują się znaczną siłą uciągu, niezbyt dużymi wymiarami gabarytowymi i dużą zwrotnością. W tego rodzaju dziedzinie także trzeba powiedzieć o wózkach specjalnych, jakich konstrukcja jest w najwyższym stopniu dostosowana do specjalnych indywidualnych warunków użytkownika. Modele podnośnikowe są urządzeniami transportu wewnątrzzakładowego, są one wykorzystywane do pionowego lub poziomego transportu ładunków. Pozwalają na składowanie ładunków na różnorodnych wysokościach, w granicach zdefiniowanych ich konstrukcją.

Warto także powiedzieć o wózkach z bocznym mechanizmem podnoszenia. Powinny być wysuwane albo wciągane wzdłuż wózka. Dzięki tego rodzaju konstrukcji możliwe jest pobieranie, podnoszenie oraz spiętrzanie ładunku wzdłuż jednego z boków wózka. Zawsze kiedy kupujemy wózek zwróćmy uwagę, jaką on ma gwarancję, jak jest solidny, a również czy przykładowo opony do wózków widłowych są bezproblemowo dostępne. To sprawi, że będziemy gotowi na ewentualne kłopoty. Lepiej więc zawczasu wiedzieć, z jakim sprzętem mamy do czynienia, aby później nie mieć dodatkowych problemów.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.