Co to jest smartBOX, jakiego rodzaju oferuje możliwości i do czego właściwie może być on wykorzystany?

W obecnych czasach mamy okazję korzystania z wielu sprzętów, których nazwy rozpoczynają się od wyrazu „smart”. To brytyjskie określenie oznacza „sprytny”, natomiast w wypadku różnorodnych sprzętów, określenie to oznacza, że taki sprzęt jest uniwersalny.
Przykładowo tak zwany smartBOX, czyli w dosłownym tłumaczeniu „mądre pudełko”, to urządzenie, które służy do zdalnej akwizycji informacji z różnorodnego rodzaju sprzętów pomiarowych.

Folie termokurczliwe i maszyny pakujące

Ręczne pakowanie to już odległa przeszłość, obecnie zamiast ludzi wiele rzeczy pakują sprawne machiny. Wybór wspaniałej i taniej maszyny pakującej nie bywa sprawą prostą. Markowa maszyna pakująca czy jakiś tani, ale niepewny substytut? Niełatwo dokonać wyboru, mając do dyspozycji wielką ilość rozmaitych machin z wielu sklepów i marketów.

Krótka charakterystyka najczęściej wykorzystywanych sposobów transportu w międzynarodowym handlu.

Minione kilka lat to zwiększający się udział handlowej wymiany między wieloma krajami. Na europejskim rynku bardzo duże znaczenie miało otworzenie granic między członkowskimi państwami, dzięki czemu umożliwiony został przepływ towarów bez żadnych procedur celnych. Za to kraje w Azji, zwłaszcza Chiny stają się największym centrum produkcyjnym, które zaopatruje resztę świata w różnego rodzaju towary. Coraz więcej firm z branż elektronicznej, tekstylnej czy wyposażenia wnętrz przeniosła swoje fabryki właśnie do Chin, gdzie jest znacznie tańsza siła robocza, a tym samym mniejsze koszty produkowania, nawet po doliczeniu transportu.